
Zastosowanie:
Rury stosuje się w instalacjach grzewczych i gazowych oraz ciepłej i zimnej wody użytkowej. Mimo iż są ukryte głęboko w ścianach, to one właśnie stanowią podstawę wszelkich systemów i zapewniają nam możliwość korzystania z wielu urządzeń montowanych w domu. Jedną z bardziej rozpowszechnionych grup tych produktów są rury miedziane.
Możliwości:
Różnorodność średnic pozwala stosować rury miedziane praktycznie w każdej sytuacji - od instalacji domowych, aż po instalacje przemysłowe. Systemy z rur miedzianych cechują się małymi rozmiarami zewnętrznymi co pozwala łatwo ukryć je w ścianach lub stropach.
Montaż:
Łączenie rur miedzianych odbywa się przez lutowanie – to najbardziej popularny sposób. Systemy można łączyć także przez prasowanie specjalnych złączek, lub przez skręcanie specjalnych zacisków.
Dodatkowe informacje
Miedź, jako metal, ma mniejszą rozciągliwość cieplną niż tworzywa syntetyczne. Jest w związku z tym bardziej stabilna w obszarze zmian temperatur. Mniejsza porowatość wewnętrzna instalacji miedzianej w porównaniu ze stalową, zapewnia zmniejszenie ryzyka osadzania się kamienia instalacyjnego. Miedź jest metalem półszlachetnym i jak każdy z nich, ma własności bakteriostatyczne. Dlatego jest stosowana jako materiał instalacyjny od setek lat.