
W naszej ofercie systemy solarne:
- Biawar - www.biawar.com.pl
- Elektromet - www.elektromet.com.pl
- Kospel - www.kospel.pl
- RBB - www.steel-rbb.pl
- Galmet - www.galmet.com.pl
- Keller - www.grupa-sbs.pl
Zakres cenowy: 420 - 3000 PLN
Zastosowanie:
Zasobniki i wymienniki ciepłej wody, potocznie nazywane bojlerami, są urządzeniami przeznaczonymi do podgrzewania i magazynowania ciepłej wody, którą następnie zużywa się bezpośrednio do mycia, prania czy zmywania.
Możliwości:
Zasobniki występują w kilku wersjach, wyodrębnionych ze względu na sposób podgrzewania wody. Występują bojlery: elektryczne, które ogrzewają wodę za pomocą grzałki elektrycznej, wężownicowe –ogrzewające czynnikiem z instalacji centralnego ogrzewania oraz dwupłaszczowe – elementem grzewczym jest tutaj zewnętrzny płaszcz wodny c.o. Dobierając odpowiedni bojler trzeba jednak wziąć pod uwagę nie tylko sposób, w jaki ogrzewa on wodę, ale i jego pojemność, która powinna być dostosowana do Państwa indywidualnych potrzeb. Zasobniki występują bowiem w wielu wielkościach i mogą podgrzać od 40 do nawet kilkuset litrów wody.
Montaż:
Bojlery o małej i średniej pojemności montuje się tradycyjnie na ścianach. Trzeba jedynie pamiętać, aby użyć do montażu mocnych wsporników, a powierzchnia, do której przytwierdzamy zbiornik była wystarczająco mocna, aby udźwignąć spory ciężar – sam bojler nie jest zbyt masywny, gdy napełni się wodą stanowi jednak duże obciążenie. Duże zasobniki, o pojemności powyżej 150l wykonywane są w formie, która umożliwia postawienie ich na podłodze, co podnosi poziom ich bezpieczeństwa.
Dodatkowe informacje
Większość z Państwa kojarzy zapewne słowo „bojler” z urządzeniami sprzed kilkudziesięciu lat, które zwykły przysparzać częstych problemów. Zbiorniki nowej generacji, są jednak urządzeniami niskoawaryjnymi, a zastosowane w nich mechanizmy umożliwiają wydłużenie ich żywotności oraz oszczędność zużywanej energii. Nowoczesne zbiorniki są zabezpieczane przy użyciu emalii ceramicznej i anody magnezowej co zwiększa ich odporność na korozję. W zasobnikach można podgrzewać wodę nawet do bardzo wysokich temperatur. Z uwagi jednak na fakt, iż przy 60*C następuje lawinowe wytrącanie kamienia kotłowego, należy nastawiać termostaty na temperatury niższe – wydłuży to żywotność urządzenia i obniży straty ciepła.